Simboli grada moraju biti sačuvani: Zavod za zaštitu spomenika decenijama štiti kulturna i istorijska obeležja u prestonici
Večernje novosti 31.05.2023 | A. Z. K.
![Simboli grada moraju biti sačuvani: Zavod za zaštitu spomenika decenijama štiti kulturna i istorijska obeležja u prestonici](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
PRE desetak dana sređen je spomenik posvećen našem piscu Branislavu Nušiću u blizini Narodnog pozorišta, tom prilikom sređen je postament koji je bio oštećen.
Foto: Milena Anđela Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograda tokom prethodnih meseci sredio je 13 spomenika, a u planu za ovu godinu su još dva. Vremenski uslovi najčešći su razlog propadanja brojnih prestoničkih spomenika. O obeležjima koja su utvrđena za nepokretna kulturna dobra brine Zavod za zaštitu spomenika i oni imaju poseban program zaštite. Prestoničke opštine zadužene su za spomenike koji nisu pod zaštitom. Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograda