Benzemina "labudova pesma" - gol na oproštaju od Reala, publika ga ispratila ovacijama

RTS 04.06.2023

Fudbaleri Real Madrida remizirali su sa Atletik Bilbaom 1:1 u poslednjem 39. kolu La Lige. Meč je imao sentimentalan značaj pošto je Karim Benzema poslednji put odigrao utakmicu za "kraljevski klub".

Barselona je sigurno došla do titule u Primeri, Real je drugoplasirani i "kraljevskom klubu" sledi sređivanje budžeta i ekipe. Kao posledica toga je odlazak legende kluba Karima Benzeme u saudijski Al Itihad. Benzema se adekvatno oprostio pogotkom iz jedanaesterca u 72. minutu za 1:1, gosti iz Bilbaa su prethodno poveli Oihana Sanseta u 49. minutu. Benzema je dva minuta po postizanju gola je zamenjen, a ovacijama je ispraćen od strane navijača Reala. Francuz