Evropa ima novog šampiona: Mančester siti i Inter odigrali neverovatan meč

Večernje novosti 10.06.2023  |  Novosti online

FUDBALERI Mančester sitija i Intera odigrali su u Istanbulu nestvarno finale ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona, koje je pripalo ekipi iz Premijer lige. ''Građani'' su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a strelac je bio Rodri u 68 minutu.

Tanjug/AP Od samog početka meča bio je raspoloženiji Siti, imali su nekoliko poluprilika, ali nisu ugrozili Andrea Onanu. Upravo je golman Intera onaj sa najviše odbrana u sezoni u Ligi šampiona. Dodao je još dve odlične u prvom poluvremenu. Erling Haland našao dva puta oči u oči sa nekadašnjim igračem Ajaksa, ali je čuvar mreže gostiju izašao kao pobednik. Ono što je od 36. minuta zabrinulo navijače Sitija jeste povreda Kevina de Brujnea koji je meč morao ranije