Finale Lige šampiona: Mančester Siti pobedio Inter i osvojio prvu titulu prvaka Evrope

Danas 10.06.2023  |  BBC News na srpskom

Mančester Siti postao je tek 10. klub u istoriji evropskog fudbala koji je uspeo da osvoji tri najvažnije titule u sezoni – prvenstvo zemlje, nacionalni kup i titulu prvaka Evrope.

Jedan od klubova kome je to uspelo bio je i najveći gradski rival Sitija – Mančester Junajted – pre ravno 24 godine. Erling Haland, 22-godišnji napadač Sitija, nije bio ni rođen u vreme kada je Junajted ostvario taj uspeh. Mančester je tek drugi grad u Evropi, uz Milan, koji ima dva fudbalska prvaka Evrope. U finalu Lige šampiona u turskom Istanbulu, Mančester Siti je savladao milanski Inter 1:0 (0:0), golom Španca Rodrija u 68. minutu. Pep Gvardiola, trener