Partizan osvojio Kup prijateljstva 2023

Partizan je po prvi put u svojoj istoriji osvojio Soccerbet Kup prijateljstva, pošto je u finalu savladao ekipu Osijeka sa 3:2.Heroj crno-belih bio je centarfor i najbolji strelac celog turnira Dušan Jovanović koji je sa dva gola u drugom poluvremenu kreirao preokret i doneo svom timu veliku pobedu.

Finale Soccerbet Kupa prijateljstva 2023 bilo je sigurno jedno od najzanimljivih u istoriji takmičenja. Osijek je došao do vođstva u 23. minutu. Lugarić je šutirao sa nekih 17-18 metara, golman Partizana Radulaški je kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Solić i sproveo je u mrežu. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, a Partizan je nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu uspeo da dođe do preokreta. Prvo je kapiten Alilović odlično izveo slobodan