Mladi vaterpolisti Srbije stali u finalu Svetskog prvenstva, Mađari prejaki!

Sportske.net 17.06.2023  |  Sportske.net

Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije (igrači do 20 godina) poraženi su u finalu U20 Svetskog prvenstva u Bukureštu od selekcije Mađarske rezultatom 12:7 (3:3, 1:2, 0:3, 3:4). "Delfini" nisu uspeli da odbrane zlato u istoj uzrasnoj kategoriji osvojeno pre dve godine u Pragu, pošto su Mađari zasluženo slavili posle odlične partije.

Izabranici Miloša Korolije bili su ravnopravan rival tek nešto više od jedne četvrtine, pritom niti u jednom trenutku ne preuzevši vođstvo, da bi potom usledila crna serija Mađara od 6:0. Srbija nije postigla gol čak 17 minuta, što je predugo kada se igra vaterpolo na ovako visokom nivou. U našoj ekipi, istakao se Petar Stanić sa tri gola, dok je dva puta pogađao Viktor Urošević. Mađarsku su do trijumfa predvodili Tatrai i Vigvari sa po tri pogotka.