Kampaco i Dobrić za pobedu Zvezde – igraće se „majstorica“!

Novi magazin 20.06.2023  |  Sport klub

O novom šampionu ABA lige odlučivaće „majstorica“! Košarkaši Crvene zvezde su u utorak u hali „Aleksandar Nikolić“ savladali Partizan rezultatom 68:56 u meču u kojem su skoro sve vreme vodili. Tim trijumfom je ekipa Duška Ivanovića izjednačila u seriji na 2-2 u pobedama i spasila i drugu „meč-loptu“ koju je kao gost imao Partizan.

Odluka o novom šampionu Jadrana pašće u četvrtak u „Štark areni“ od 20.00, a domaćin će biti tim Željka Obradovića. Partizan je bolje otvorio meč u „Pioniru“ i vodio je sa 12:6, ali tada kreće velika serija Zvezde od 14:1, koja preokreće duel i, ispostaviće se, donosi crveno-belima i pobedu. Do kraja druge četvrtine Partizan je bio izuzetno bled u ofanzici i prvih 20 minuta je završio sa tek 24 postignuta poena. U periodu od koša Zeka Ledeja do trojke Alena