Više nema dileme, kraj karijere za Stefana Markovića: Bivši reprezentativac Srbije odigrao poslednji meč

Nova 23.06.2023  |  Autor: Miodrag Dimitrijević

Stefan Marković, dugogodišnji reprezentativac Srbije i košarkaš Crvene zvezde, završio je u četvrtak svoju prebogatu karijeru koja je trajala 18 godina.

Za dve sezoneodigrao je 116 utakmica i osvojio pet trofeja sa KK Crvena zvezda (ABA ligu, dve titule prvaka Srbije i dva Kupa Radivoja Koraća), ali je tokom svog boravka još jednom potvrdio da je jedan od najvećih profesionalaca koji su nosili crveno-beli dres. U svojoj karijeri koja je od 2006. godine bila za čistu desetku, igrao je za tačno 10 klubova u najjačim evropskim ligama. Sa reprezentacijom Srbije u mlađim kategorijama osvojio je zlatnu medalju 2009.