Ponosna sam! Nove medalje za Srbiju za Evropskim igrama u Poljskoj

Večernje novosti 27.06.2023  |  S.RAJIĆ

NIZ medalja na Evropskim igrama u Poljskoj ne prestaje. Fenomenalni sportisti Srbije osvojili su deveto odličje u Krakovu, zahvaljujući srebru tekvondistkinje Nadice Božanić u kategoriji do 73 kilograma. Time su stavili tačku na takmičenje u korejskoj veštini na sjajan način, pošto su prethodno medalje ugrabili Aleksandra Perišić (zlato) i Stefan Takov (bronza).

FOTO: D. Milovanović Nadica, svetska šampionka iz 2022. godine, nažalost nije uspela da savlada takmičarku iz Turske Sude Jaren Uzunčavdar i popne se na sam vrh, ali i ovo je odličan učinak. - Nisam zadovoljna rezultatom, izgubila sam fokus, ali sam jako ponosna što sam uspela Srbiji da donesem još jednu medalju na ovako prestižnom turniru. Svakako, ovo je veoma značajna medalja i za Srbiju i za naš plasman za kvalifikacije na Olimpijske igre. Sakupili smo dosta