Sjajna Tijana Bošković srušila Nemačku Srbija sačuvala šanse za Fajnal-ejt

Alo 30.06.2023

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugi trijumf na turniru III sedmice V Lige nacija 2023. u Suvonu i napravila važan korak ka Finalnom turniru. Srbija je danas u svom drugom meču u Koreji savladala Nemačku sa 3:1, po setovima 25:17, 23:25, 25:16 i 30:28, posle 107 minuta igre.

Srbija je nošena fantastičnom Tijanom Bošković slomila otpor Nemačke za izuzetno važnu pobedu vrednu 3 boda. Najbolja igračica sveta je osvojila 39 poena uz procenat od 69 odsto uspešnosti. Srbija je superiorno dobila prvi i treći set, u drugom je došlo do opuštanja u finišu, da bi potom prava snaga svetskih prvakinja bila viđena u završnici četvrtog seta u kome su preokrenule rezultat i stigle do željenog cilja. Dominikanska Republika će biti treći protivnik