Rud eliminisan sa Vimbldona od 142. tenisera sveta, Đokoviću lakši put do finala

RTS 06.07.2023

Britanski teniser Lijam Brodi, 142. na ATP listi, pričinio je pravo iznenađenje pobedom nad Kasperom Rudom u drugom kolu Vimbldona sa 3:2 u setovima - 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:0. Meč je traja tri sata i 27 minuta.

Brodi je ovim trijumfom, ni manje ni više nego na Centralnom terenu, ostvario možda i najveći uspeh u karijeri. Domaći teniser je odlično startovao, dobivši prvi set 6:4. Rud je pokazao zašto je četvrtoplasirani teniser sveta preokrenuvši u naredna dva seta, uprkos velikom otporu Brodija. Ipak, podrška punog Centralnog terena i nalet samopouzdanja doneli su Brodiju izjednačenje, pa potpunu nadmoć u finalnom petom setu. Britanac se plasirao u treće kolo, gde će mu