Moskovljanka kao nekad Šarapova – Jelena pobedila i izjednačila rekord slavne Ruskinje

Sputnik 07.07.2023

Jelena Ribakina, kazahstanska teniserka poreklom iz Moskve, plasirala se u treće kolo Vimbldona pobedom nad Francuskinjom Aliz Korne rezultatom 6:2, 7:6. Ovom pobedom Jelena je ispisala i istoriju trećeg Grend slema u sezoni jer je na 13 mečeva ostvarila 12 pobeda.

Aktuelna šampionka Vimbldona manje se mučila u drugom kolu i već od starta je nametnula svoj ritam. Francuskinja je sredinom prvog seta imala priliku da Moskovljanki vrati brejk, ali nakon što se Jelena odbranila šanse za Korne su bile sve manje. Brejkom je završila Ribakina prvi set, međutim u drugom bilo je dosta neizvesnije. Ukupno šest brejk lopti imala je Korne i nijednu nije uspela da iskoristi. Meč je posle jednaestog gema mogao da ode durgom putanjom da je