"Orlovi" korak do podviga: Odbojkaši nisu ulepšali jubilej Marka Podraščanina, ali on blista od ponosa

Večernje novosti 08.07.2023  |  S. K.

TAKO blizu, a tako daleko. Odbojkaši su na turniru Lige nacija u Anahajmu propustili veliku šansu da na kolena bace olimpijske pobednice, Francuze. Sjajni „orlovi“ su u drugom i četvrtom setu ispustili 23:21, što zbog grešaka sudije Lasije iz Dominikanske Republike, što zbog svojih propusta i na kraju su morali da čestitaju „galskim petlovima“ na pobedi – 1:3 (25:20, 23:25, 20:25, 26:28). Srbi večeras (22.30) igraju svoj poslednji meč u grupnoj fazi protiv Bugarske. Pobedom će sačuvati minimalne šanse da

Foto: Privatna arhiva Želeli su izabranici Igora Kolakovića da pobedom obeleže jubilej Marka Podraščanina, koji je nacionalni dres obukao 332.put i tako nadmašio dosadašnjeg rekordera Andriju Gerića. Ipak, poraz ih nije omeo da trofejnom blokeru posle utakmice poklone dres sa brojem 332. - Želeo bih da pohvalim saigrače na izuzetnoj igri – rekao je za sajt OSS Marko Podraščanin. – Jedna sudijska odluka u drugom setu kod 23:23, kada je po odbojkaškim pravilima