Poznati četvrtfinalni parovi Vimbldona u ženskoj konkurenciji

RTS 10.07.2023

Pobedama Arine Sabalenke nad Ekaterinom Aleksandrovom (6:4, 6:0), Ons Džaber protiv Petre Kvitove (6:0, 6:3), Medison Kiz u duelu sa Mirom Andrejevom (2:1) i predajom Beatriz Hadad Maje protiv Elene Ribakine formirani su četvrtfinalni parovi Vimbldona u ženskoj konkurenciji.

Druga teniserka sveta Arina Sabalenka je sa 6:4, 6:0 pobedila Ruskinju Ekaterinu Aleksandrovu i plasirala se u četvrtfinale Vimbldona, gde će igrati protiv Amerikanke Medison Kiz. Prvi set bio je vrlo izjednačen, odlučujući momenat je brejk Sabalenke, zaključno sa krajem prvog seta. Mogla je Beloruskinja i ranije da oduzme servis Aleksandrovoj, međutim nije iskoristila dve brejk lopte u osmog gemu. Razlika u klasi viđena je u narednom setu, prilikom kog je