Srbija za bronzu sa špancima, Mađari u finalu sa Grcima na svetskom prvenstvu u Fukuoki

Dnevnik 27.07.2023  |  Dnevnik.rs

Vaterpolisti Srbije igraće u subotu rano ujutru od šest časova za bronzanu medalju sa Španijom, koja je u drugom polufinalu poražena od Mađarske sa 12:11. U finalu će se od 11 časova sastati Mađarska i Grčka, koja je bila bolja od Srbije sa 13:7.

Mađari su stigli do finala golom u poslednjoj sekundi Kristijana Manherca, iako su na dva minuta pre kraja imali minus od dva gola. Posle izjednačene prve četvrtine (3:3), poveli su Mađari, ali su Španci napravili preokret i na poluvreme otišli s vođstvom od 6:4. Ubrzo je bilo i 7:4, ali se nisu dali Mađari i uspeli su da uhvate priključak i dođu na "minus jedan" na kraju trećeg perioda (8:7). U poslednjem kvartalu Španci su održavali dva gola prednosti, Vamoš je