Ruta Mejlutite osvojila zlato i postavila novi svetski rekord na 50 metara prsno

Sportski žurnal 30.07.2023

Ona je finalnu trku završila za 29,16 sekundi, što je za 0,14 sekundi brže u odnosu na svetski rekord Italijanke Benedete Pilato, koji je Mejlutite izjednačila u subotu

Litvanska plivačica Ruta Mejlutite osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 50 metara prsno na Svetskom prvenstvu u Fukuoki, uz novi svetski rekord. Ona je finalnu trku završila za 29,16 sekundi, što je za 0,14 sekundi brže u odnosu na svetski rekord Italijanke Benedete Pilato, koji je Mejlutite izjednačila u subotu. Srebro je osvojila američka plivačica Lili King vremenom od 29,94 sekunde, dok je Pilato došla do bronze (30,04). U trci na 400 metara mešovitim