Poraz posle kojeg vam se više ne igra tenis - Đere propustio PET meč lopti da sruši grend slem šampiona Tima u Kicbilu!

Sportske.net 04.08.2023  |  Sportske.net

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale turnira u austrijskom Kicbilu.

On je posle velike drame i tri odigrana seta poražen od grend slem šampiona i domaćeg favorita Dominika Tima sa 2:1, po setovima (3)6:7, 7:5, 7:6 (8). Meč je trajao čak tri sata i 31 minut igre. U prvom setu bilo je brejk prilika na obe strane, tri je propustio Đere, a dve šampion US opena iz 2020. godine Tim, te su smo pobednika dobili tek u taj-brejku. Tamo je 38. igrač planete Đere bio kvalitetniji i smireniji i slavio sa 7:3. Imao je Đere dve brejk lopte u