Preokret za pamćenje i pehar - Arsenal u 11. minutu nadoknade izjednačio autogolom, pa preko penala srušio Siti (video)

Sportski žurnal 06.08.2023

Tobdžije iz Londona 17. put su osvojile Komjuniti šild

Pred 81.145 gledalaca na “Vembliju” prvak Evrope i šampion Engleske Mančester siti imao je pehar Komjuniti šilda u rukama do 101. minuta, vodio je 1:0 golom Kola Palmera iz 77. minuta. A, onda... Nije kome je namenjeno, nego kome je suđeno. Meč je produžen osam minuta, a u 11. je rezervista Arsenala Leandro Trosar posle kornera došao do lopte, šutirao sa 15 metara iskosa, lopta je pogodila defanzivca Građana Akanđija i prevarila golmana Ortegu za 1:1. Odlučili su