Amerikanci pokazali mišiće uoči dolaska u Evropu: Portoriko savladan u Las Vegasu s 43 razlike

Danas 08.08.2023  |  G. A.

Američki košarkaši su počeli da pokazuju s kakvim mišićima dolaze na 19. svetsko prvenstvo (25. avgust-10. septembar) u nameri da vrate titulu prvaka (pre četiri godine u Kini sedmi).

U prvoj pripremnoj utakmici slistili su u Las Vegasu Portoriko, koji će u takmičenju po grupama biti jedan od tri protivnika Srbije. Bilo je 117:74 (27:21, 23:22, 34:18, 33:13). Gosti su se kako-tako držali u prvom poluvremenu, ali je domaćin u nastavku dodao gas, stvorivši ubedljivu prednost serijom 20:0 u trećoj i četvrtoj četvrtini. Sedam američkih igrača su imali dvocifreni košgeterski učinak, a prednjačili su Entoni Edvards i Kam Džonson sa po 15 poena. U