Partizan posle drame i penala prošao Sabah i nastavio put ka Ligi konferencije

Euronews 17.08.2023  |  Autor: Euronews

Partizan je u plej-ofu Lige konferencije! Crno-beli su u 90 minuta uspeli golovima Saldanje i Natha da izjednače skor iz Azerbejdžana 2:0 (1:0), a zatim da posle produžetaka i penala zakažu dvomeč u plej-ofu sa danskim Nordsjelandom (24 Danska, 31. avgust Beograd).

Izdržačli su crno-beli sedam minuta i bez iusključenog Kristijana Belića, a na vrhuncu drame imali su više koncentracije od rivala i slavili 5:4! Golman Aleksandar Jovanović bio je heroj penal serije, odbranio je dva puta udarac Alaskarova. Penal serija u Humskoj: Pavlović 1:0, Isajev 1:1, Nikolić 2:1, Ape 2:2, Kalulu 3:2, Nurijev 3:3, Antić 4:3, Kristijan 4:4, Baždar 5:4, Alaskarov 5:4 - Jovanović brani. Paratizan je u plej-ofu Lige konferencije.