AEK nesrećno poražen u Antverpenu u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona

RTS 22.08.2023

Ekipa belgijskog Rojala iz Antveprena slavila je 1:0 na svom terenu protiv AEK-a u prvom duelu plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gosti iz Atine posle epskog revanša i prolaska dalje protiv Dinama iz Zagreba imali su priliku da zabeleže pobedu na gostujućem terenu. Uprkos 64 posto u posedu lopte i čak 23 šuta ka golu, naspram sedam rivala, nisu im fudbalski bogovi bili naklonjeni. Gol za pobedu Rijala postigao je Vinsent Jansen u 16. minutu. Domaćini su uspeli da izdrže sa igračem manje, pošto je Jele Bataj u 50. minutu dobio direktni crveni karton. Srpski fudbaler Mijat Gaćinović bio je deo