Posle košarke Azuri odneli pobedu i u odbojci: Italija prejaka za Srbiju, poraz u tri seta

Vesti online 01.09.2023  |  Sport klub

Azuri su uz sjajnu podršku sa tribina naneli prvi poraz Srbiji na Evropskom prvenstvu.

Krenula je Srbija odlično na Evropskom prvenstvu, sa dva trijumfa, protiv Švajcarske (3:0) i Belgije (3:1). Ipak, u trećem kolu doživela je prvi poraz, zaslužen, od selekcije domaćina Italije – 3:0 (25:15, 25:19, 25:21). Srbija se držala u prvom setu koliko je mogla, vodila je sa 8:7, ali je Italija nošena podrškom domaće publike brzo preokrenula (15:11). Kako je set odmicao kraju, Azuri su bili sve ubedljiviji, za konačnih 25:15. Sam start drugog perioda nije bio