Dramatično finale Evropskog prvenstva za odbojkašice: Srpkinje poražene od Turske

Južne vesti 03.09.2023  |  BBC News na srpskom

OLIVIER MATTHYS/EPA-EFE/REX/Shutterstock Odbojkašice Srbije nisu uspele da objedine titule svetskih i evropskih prvakinja, izgubivši od Turske 3:2 u setovima u izuzetno uzbudljivom i dramatičnom finalu Evropskog prvenstva u Belgiji.

Na krilima Melise Vargas, Kubanke koja igra za Tursku, Turkinje su osvojile prvu titulu evropskih prvakinja - po setovima 25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13. Vargas je napravila čak 41 poen u ovom finalu. Ipak, i pored poraza Srpkinje su osvojile još jednu, devetu uzastopnu medalju u ovoj deceniji na velikim takmičenjima, po čemu su apsolutno najuspešnija reprezentacija. Srpskim odbojkašicama ovo je treće srebro na kontinentalnim šampionatima. „Videli ste i sami,