Remi Ukrajine i Engleske, Švedska ubedljiva protiv Estonije u kvalifikacijama za EP

Politika 09.09.2023

Fudbaleri Ukrajine i Engleske odigrali su večeras u Vroclavu nerešeno 1:1, u utakmici petog kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.Ukrajina je povela u 26. minutu golom Oleksandra Zinčenka, da bi bod Engleskoj doneo Kajl Voker u 41. minutu.

Domaćin utakmice bila je Ukrajina, koja zbog rata mečeve igra van zemlje. Engleska vodi na tabeli sa 13 bodova, dok je Ukrajina uz utakmicu manje na drugom mestu sa sedam bodova. Večeras u Skoplju u okviru ove grupe igraju Severna Makedonija i Italija. Švedska je u Talinu pobedila Estoniju sa 5:0, u četvrtoj utakmici Grupe F. Gosti su poveli preko Viktora Gjekereša u 18. minutu, a do kraja poluvremena golove su postigli Dejan Kuluševski u 24. i Aleksander Isak u