Srbin dominira i u ovom parametru Novak osvojio prvi set u finalu, pa potvrdio da je istorija na njegovoj strani

Alo 10.09.2023

Srpski teniser Novak Đoković je na najbolji mogući način startovao u finalu US Opena osvojivši prvi set

Bolji od Danila Medvedeva je bio nakon 48 minuta rezultatom 6:3, a trijumf u prvom setu ima istorijski značaj. Kada je reč o grend slem finalima, Đoković je na 15 pobeda i četiri poraza u mečevima u kojima je slavio u prvim setovima. Kada je reč o tvrdim podlogama, kakva je ona na kojoj se igra u Njujorku, Đoković je na 10 pobeda i samo jednom porazu. Neuspešan je bio samo protiv Stena Vavrinke upravo u Njujorku 2016. godine. ĐOKOVIĆ - MEDVEDEV Bez brejka na startu