Билчик: Политичка ситуација у Србији није онаква каква би требало да буде

Бета 14.09.2023

Известилац Европског парламента за Србију Владимир Билчик изјавио је да политичка ситуација у Србији није онаква каква би требало да буде, наводећи да је важно да постоји стабилност јер то отвара простор за реформе.

Билчик је новинарима у Бриселу јуче рекао да је нормализација односа са Приштином, уз спровођење реформи, кључна за напредак Србије на европском путу, преноси Јуроњуз.

"Сви знамо шта мора бити урађено, то је нормализација односа са Приштином. Знам да то није само у рукама Београда, већ је и те како у овом моменту у рукама Приштине", казао је Билчик.

Навео је да су на другом месту реформе и додао да је то "задатак за владу, парламент и друштво".

"У овом тренутку, када погледам политичку ситуацију у Србији, она није онаква каква би требало да буде. Важно је да постоји стабилност, што отвара простор за реформе", рекао је Билчик.

(Бета, 14.09.2023)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »