Potiski derbi opravdao očekivanja Prekid tradiciji posle 917 dana

Dnevnik 17.09.2023  |  Tanjug

Po idealnim vremanskim uslovima u potiskom derbiju kiša golova. Na kraju su se, posle tačno 917 dana, pobedi u međusobnim prvenstvenim okršajima radovali Bečejci i to golom u poslednjem minutu utakmice, kada je Dejan Živkov sa svoje polovine pobegao gostima, pretrčao gostujuću polovinu igrališta i bio dovoljno pribran da loptu pošalje kraj golmana u mrežu za konačnu pobedu.

Počelo je dugom akcijom Bečejaca u 11. minutu, a završio je Kobiljski golom za 1:0, u 20. je Zolnaić pronašao Kostića u srcu kaznenog prostora domaćina i usledilo je izjednačenje. Milovanović je desetak minuta kasnije glavom, nakon udarca iz ugla ponovo doveo domaćine u vođstvo od 2:1, a onda je Mitrović u 37. minutu izjednačio na sličan način, da bi dvaminutakasnije Milivoj Krmar evro golom iz Sobodnjaka preko živog zida postigao gol za 3:2. Kako je počeo