Dva gola za preokret – Srbija bolja od Ukrajine

Sputnik 22.09.2023

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nadigrala je Ukrajinu sa 2:1 u okviru Uefine Lige nacija, i to u gostima. Gol za Ukrajinu postigla je Ovdijčuk u 20. minutu, dok je preokret stigao u drugom poluvremenu preko Jelene Čanković i Nevene Damjanović.

Sve do 64. minuta delovalo je da će Ukrajina do pobede, ali su onda proradile dve ponajbolje fudbalerke našeg tima. Prvo je Jelena Čanković bila precizna, a posle 15 minuta i Nevena Damjanović i tu je bio kraj. Inače, ovo je bila prva utakmica u grupi, a pored Srbije i Ukrajine nalaze se još i Poljska i Grčka. Treba spomenuti i partiju Miljane Ivanović koja je ušla u drugom poluvremenu i donela mnogo živosti i dobrog fudbala našem nacionalnom timu. Meč je