Dortmund izdržao sa desetoricom, pobedio u Hofenhajmu i izbio na prvo mesto

Sportske.net 29.09.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Hofenhajm u gostima rezultatom 3:1, u prvoj utakmici šestog kola nemačke Bundeslige. "Milioneri" sada na čelu tabele imaju 14 bodova, jedan više i meč više od Bajerna i Bajera, pa će makar prenoćiti na prvom mestu.

Hofenhajm je šesti sa 12 bodova. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Borusija je povela u 18. minutu. Igrači Hofenhajma su napravili katastrofalnu grešku posle auta u svoju korist, a to su iskoristili Brandt i Filkrug. Prvi je asistirao, a drugi izašao sam pred golmana Baumana i pogodio za 0:1. Izjednačio je Kramarić iz penala u 25. minutu, a gosti su ponovo stekli prednost u trećem minutu nadoknade prvog dela. Malen je munjevito prošao po desnom krilu,