Људи стоје на крововима аутомобила: Поплаве изазвале невиђени хаос у Истанбулу: Бујице носе све пред собом, улице се претвориле у реке (видео)
Блиц 29.09.2023

Обилни пљускови погодили су данас азијске делове Истанбула и узроковали поплаве и водене бујице у квартовима дистрикта Пендик, јавља Анадолија. Пљускови су интензивни од јуче у истанбулским регијама Малтепе, Картал, Пендик, Тузла и Султанбејли.
Најтежа ситуација је у Пендику и Карталу, у којима су водене бујице поплавиле улице и пословне просторе. Бујице су узроковале и проблеме у саобраћају, а посебно у подвожњацима који су испуњени водом. Хрпе смећа бујице су донеле и у марину на Пандику. Гужве су и на улицама које воде ка аеродрому "Себиха Гокцен". (ФоНет)