Gudelj strelac u remiju Sevilje, Galatasaraj šokirao Junajted, Real slavio u Napulju

RTV 03.10.2023  |  Tanjug

SALCBURG - Srpski fudbaler Nemanja Gudelj postigao je gol u remiju Sevilje (2:2) na gostovanju PSV Ajndhovenu, Real je u spektakularnom meču kao gost savladao Napoli rezultatom 3:2, dok je Galatasaraj savladao Mančester Junajted na Old Trafordu (3:2) i stigao do prve pobede u gostima u Ligi šampiona posle 11 godina.

Gudelj je posle asistencije Serhija Ramosa u 68. minutu doveo Sevilju u vođstvo, ali to nije bilo dovoljno da španski klub slavi u Ajndhovenu. Završnica meča bila je izuzetno zanimljiva. Prvo je De Jong sa penala izjednačio u 86. minutu, a već u sledećem napadu En Nesiri vraća prednost gostima. U petom minutu nadoknade posle velike gužve defanzivac Teze je doneo bod domaćinu. U drugom meču Grupe B Lans je savladao Arsenal posle preokreta i tako stigao do prvog