EP (kval) - Turci šokirali Hrvate, Albanci "pred vratima" Nemačke, Španci srušili hrabre Škote!

Sportske.net 12.10.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Turske savladali su Hrvatsku na novom stadionu u Osijeku sa 1:0, u sedmom kolu grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Na taj način su se Turci revanširali Hrvatima za poraz u Bursi i značajno su se približili plasmanu na EURO. Realno je da obe selekcije zaigraju u Nemačkoj, mada će se ovde pitati i Vels, kom Hrvati gostuju u nedelju. Na klupi Turske večeras je debitovao novi selektor Vinćenco Montela, a njegov tim je u prvom poluvremenu izdominirao protiv zvanično treće selekcije sveta. Ređale su se šanse Atrukoglua, Jilmaza Kahvečija, a onda je došao 30. minut i zasluženo vođstvo