„Најопаснији филозоф на западу“ и „Елвис теорије културе“: Ко је Славој Жижек чији је говор на сајму у Франкфурту изазвао оштре реакције?
Данас 20.10.2023  |  Д. Ј.

Тврдња Славоја Жижека да „Израел постаје диктатура“, што је изјавио на отварању сајма књига у Франкфурту говорећи о актуелним дешавањима на Блиском истоку, изазвала је ове седмице оштре реакције и осуде како учесника сајма, тако и дела светске јавности.
Између осталог, Жижек је указао и да се Палестинци схватају искључиво као проблем. Он је осудио терористичке нападе Хамаса на израелско становништво, рекавши да је то „ужасан злочин“ и да Израел има свако право на самоодбрану, али је нагласио и да би требало слушати и Палестинце и узети у обзир њихову страну, како би се конфликт разумео. Мира на Блиском истоку, истакао је, не може бити без решења палестинског питања. Пре него што је говор прекинут, словеначки












