Jovan Mijatović spasio Crvenu zvezdu pred rastrčanim Javorom

Euronews 21.10.2023  |  Autor: Euronews

Sa mnogo zebnje otputovaće Crvena zvezda u Nemačku na megdan Lajpcigu, jer je protiv Javora pokazala mnogo nedostataka u defanzivi, pa je golom Jovana Mijatovića, tog zapostavljenog bisera, uspela da slavi 3:2 (1:0) i ne zaostane više od četiri boda za liderom Partizanom.

Teško je opisati meč u kome je Zvezda igrala skoro perfektno u prvom delu, vodila, tri puta pogađala okvir gola, nije imala "žutih minuta" u odbrani, a zatim posle autogola Đige bila demoralisana, dezorijentisana, bez kontrole čak i kada je Olajinka vratio prednost. Ipak, Jovan Mijatović je pokazao talenat, klasu i doneo tri boda. Javor je igrao hrabro, koristio je kontre kao najjače oružje, ostaće im žal da dobrih 35 minuta u nastavku nisu rezultatski iskoristili.