De Zerbi namučio Pepa, Sitiju ipak tri boda, Njukasl razbio Palas, Luton šokirao Notingem Forest!

Sportske.net 21.10.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Brajton rezultatom 2:1, a važne trijumfe upisali su danas i Njukasl, Brentford i Vulverhemtpon, dok je Luton kao gost šokirao Notingem Forest i ukrao bod u poslednjim minutima meča.

Centralni meč u popodnevnim satima igrali su Mančester siti i Brajton na "Etihadu", ali Pep Gvardiola nije dozvolio da ga iznenadi Roberto De Zerbi. Siti je do 20. minuta rešio sve dileme oko pobednika. Već u sedmom minutu Doku je bio asistent, a Alvarez na pravom mestu za 1:0. Sve je bilo gotovo u 19. minutu kada je Haland kaznio grešku odbrane Brajtona i sa 20 metara pogodio prvi ugao - 2:0. Siti je posle dva gola prednosti kontrolisao igru i držao Brajton daleko