Magični Jokić tripl-dablom otvorio novu sezonu – Lejkersi srušeni na startu

Sputnik 25.10.2023

Novu sezonu u NBA ligi na spektakularan način otvorio je Nikola Jokić, srpski košarkaš koji je odmah u prvom kolu ostvario tripl-dabl i poveo Denver Nagetse do pobede protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 119:107 (34:20,29:34,24:26, 32:27).

Već u prvoj deonici Nikola Jokić upisao je deset poena, a do kraja utakmice zabeležio je 29 poena, 13 skokova i 11 asistencija. Osim što su Nagetsi ofanzivno dobro otvorili utakmicu, impresivna je bila i njihova odbrana u tim uvodnim minutuma jer su sveli Lejkerse na samo 20 poena. Lebron i Dejvis uspeli su da vrate tim u drugoj četvrtini, međutim nedovoljno da preokrenu rezultat. Usledila je serija grešaka u trećoj deonici, a Lejkersi su znali da je iskoriste i