Enketija imun na "oštrice", Arsenal prati Totenhem!

Sportske.net 28.10.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Arsenala opravdali su ulogu velikog favorita u meču 10. kola engleske Premijer lige i sa ubedljivih 5:0 na svom "Emirejtsu" savladali Šefild junajted, a apsolutni junak bio je centarfor domaćih Edi Eneketija koji je postigao het-trik danas.

Tako su "tobdžije" došle do druge pozicije na tabeli sa dva boda manje u odnosu na lidera i najvećeg rivala Totenhem. Poveo je Arsenal u 28. minutu golom napadača Edija Enketije. Dobar centaršut uputio je Rajs, a Enketija iskoristio statičnost odbrane gostiju i poslao loptu u mrežu. Isti igrač udvostručio je prednost domaćina posle samo pet minuta igre u nastavku. On se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju posle kornera koji je izveo Saka i loše rakcije golmana