Džudo: Borojević osvojio zlato na Evro kupu, mlađi Spartakovci doneli 12 medalja sa tri turnira

Subotica.com 31.10.2023  |  Subotica.com

Mateja Borojević, džudista Spartaka, okitio se zlatnom medaljom na Euro kupu za kadete održanom u Sloveniji.

Borojević je nastupao u kategoriji plus 90kg i do odličja stigao uz maksimalan učinak pobedivši sve rivale ubedljivo iponom. Prvo je savladao Slovenca Matavez Kuštera, potom je bio bolji od predstavnika Austrije Vardgesa. U finalnoj borbi sastao se sa Nemcem Kristijanom Vilhelm koga je takođe savladao iponom i popeo se na pobedničko postolje Borojević se do sada okitio sa tri bronzane medalje, a ovog puta je uspeo da ostvari dugo željeni rezultat i okiti se