Bogdanova partija sezone – Milvoki i bez Janisa prejak za Rajakovića, tužan debi Petruševa

Politika 16.11.2023

Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović odigrao je najbolju utakmicu u dosadašnjem delu sezone, pošto je u porazu Atlante od Njujorka rezultatom 116:114 postigao čak 28 poena, uz tri skoka i isto toliko asistencija.

Ipak, „srpski snajper” promašio je trojku za produžetak. Gosti iz Njujorka uspeli su da sruše Hokse u dramatičnoj završnici u kojoj je Bogdan Bogdanović uzeo loptu i pokušao da pogodi za tri poena, ali je bio neprecizan. Niksi su bolje otvorili susret u Džordžiji i dobili su prvu četvrtinu dvocifrenom prednošću 22:33, da bi se do odlaska na poluvreme ta razlika „istopila” na samo pola koša – 56:57. Ipak, do kraja susreta je Njujork, koji je predvodio Rendl sa