Факултет прокишњава, немају довољно лабораторија, канализација се излива, али је овај наш универзитет изнедрио најбоље научнике на свету (видео)

Блиц 20.11.2023
Факултет прокишњава, немају довољно лабораторија, канализација се излива, али је овај наш универзитет изнедрио најбоље…

Универзитет Стенфорд недавно је објавио листу првих два одсто најцитиранијих научника у различитим дисциплинама, која се сматра најпрестижнијом на свету. Одабир се заснива на 100.000 најбољих научника, а међу њима се налази и 11 научника Универзитета у Нишу, од којих је њих 6 са Природно математичког факултета.

На листи од 204.644 рангирана научника по први пут се нашла Зорица Стојановић Радић, редовна професорка на Департману за биологију и екологију, ужа научна област микробиологија која истражује микроорганизме, односно бактерије које изазивају болести код људи. “Ми се трудимо да заједно са екипом са хемије из природних производа, то јест из биљака, из биљног материјала, што је да кажем неки спој етно медицине и модерне медицине, нађемо неке агенсе који би утицали

Прочитајте још

Кључне речи

Друштво, најновије вести »