SHARE fondacija: Sajber napadi na pripadnike civilnog društva, obični hakeri nemaju pristup takvim softverima
Euronews 21.11.2023 | Autor: Euronews Srbija
![SHARE fondacija: Sajber napadi na pripadnike civilnog društva, obični hakeri nemaju pristup takvim softverima](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
SHARE Fondacija, koja se bavi digitalnom bezbednošću, saopštila je da su dvoje neimenovanih predstavnika civilnog društva iz Beograda bili mete neuspelog državno sponzorisanog sajber napada.
Kako navode, napad je u inicijalnoj fazi pokušan preko ranjivosti uređaja, koja je ranije dovođena u vezu sa špijunskim softverom Pegasus. Filip Milošević iz Share fondacije kaže za Euronews Srbija da kompanija Epl s velikom sigurnošću daje informaciju o tome da su u pitanju državno sponzorisani napadi, budući da tradicionalni sajber-kriminalci nemaju pristup tako sofisticiranim i skupim softverima. "Tradicionalni sajber napadi i sajber kriminalci nemaju pristup