Državno prvenstvo Srbije u plivanju. 18 medalja za PK “Sveti Nikola”

Naissus info 24.11.2023

Proteklog vikenda (17.-19.11.2023.) u Novom Sadu održano je Zimsko prvenstvo Srbije za juniore i u apsolutnoj kategoriji. U konkurenciji od 321 plivača iz 34 klubova P.K. Sveti Nikola predstavljalo je 12 plivača koji su osvojili ukupno 18 medalja (3 zlatne, 7 srebrnih, 8 bronzanih)!!! U ekipnom plasmanu naš klub zauzeo je 4. mesto u kategoriji juniora, a u apsolutnoj kategoriji naši plivači osvojili su visoko 7. mesto!

Stanojević Nina osvojila je 2 zlatne, 1 srebrnu i 2 bronzane medalje. Nina je u disciplini 200m prsnim stilom postala državna prvakinja u kategoriji mlađih juniorki, dok je u apsolutnoj kategoriji zauzela treće mesto. Naslov državne prvakinje u kategoriji mlađih juniorki Nina je osvojila i u disciplini 100m prsnim stilom, dok je u disciplini 50m prsno osvojila srebrnu medalju, a u disciplini 400m mešovito bronzanu medalju! Laković Aleksandar postao je državni prvak