Sklonjen sudija koji je sinoć "kumovao" penalu za PSŽ

Sportske.net 29.11.2023  |  Sportske.net

Sudija zadužen za VAR sklonjen je danas sa dužnosti u predstojećoj utakmici Lige šampiona između Real Sosijedada i Salcburga, dan pošto je imao glavnu reč u dodeljivanju penala fudbalerima Pari Sen Žermena u 98. minutu na utakmici protiv Njukasla.

Poljski sudija Tomas Kvjatkovski nije na listi za utakmicu Sosijedada i Salcburga, koja se večeras od 21 sat igra u Španiji, u petom kolu Lige šampiona, a zamenio ga je nemački kolega. Pari Sen Žermen je sinoć u Parizu u osmom minutu nadoknade vremena izjednačio na 1:1 protiv Njukasla golom Kilijana Embapea iz jedanaesterca. Lopta je pogodila u grudi fudbalera Njukasla Tina Livramenta, a zatim ga je udarila u ruku, a glavni sudija Šimon Marčinjak je posle