Dalas napravio 30:0 za sedam minuta u poslednjoj četvrtini i izgubio utakmicu

RTS 03.12.2023

Košarkaši Oklahome nadigrali su Dalas sa 126:120 na gostovanju u utakmici sa puno obrta i neobičnih rekorda. Iako je u jednom trenutku Dalas imao zaostatak od 24 poena u samoj završnici meča uspeli su sa 30 poena u nizu čak i da povedu sa šest poena razlike da bi potom ipak pobedu prepustili gostujućem timu. I Luka Dončić je dao svoj doprinos postavivši novi rekord u efikasnosti.

Oklahoma je odlično ušla u meč na gostovanju, preuzela inicijativu i došla do ubedljive prednosti tokom prve tri četvrtine meča, pa se učinilo da neće biti velike neizvesnosti o pobedi. A onda je na početku poslednje četvrtine pri vođstu Oklahome sa 24 razlike na 87:111, Dalas načinio nesvakidašnju i do sada u NBA neviđenu seriju u napadu i odbrani. Za samo šest minuta napravili su seriju pogodaka za 30 poena bez ijednog primljenog koša za rezultatski preokret i