Pod „čudnim okolnostima“ poraz GFK Slobode

Zoom UE 03.12.2023

UŽICE – U utakmici 19. kola Prve lige Srbije, u kojoj je Sloboda imala imperativ pobede gosti iz Sremske Mitrovice odneli su čitav plen. Radnički je odneo pobedu 0:1 (0:0), ali se čini da su gosti do trijumfa stigli uz „malu pomoć“ sudijske trojke koja je posebno u drugom poluvremenu, najmanje u dva navrata, svojim sumnjivim odlukala, uticala na rezultat i time oštetila GFK Slobodu.

Sudije Mladen Jakovljević iz Ljiga, pomoćnici Nemanja Arnautović iz Beograda i Željko Đurić iz Uba, sa stadiona Radomir Andrić ispraćeni su zvižducima negodovanja i povicima „Lopovi, lopovi“. U prvom poluvremenu gotovo da se ništa nije konkretno dešavalo na terenu. Igrači oba tima igrali su bezidejno a strasti su se malo uzburkale tek u 37. minutu kada je rukama zaustavljen Lazić, a domaći fudbaleri tražili penal. Sudija nije reagovao na povike sa tribina, a onda