Partizan Saldanjinom „panenkom“ savladao Grafičar u Kupu

Sputnik 07.12.2023

Fudbaleri Partizana i Grafičara odigrali su uzbuljivu utakmicu u osmini finala Kupa Srbije. Posle 90 minuta bilo je 1:1, a posle jedanaesteraca bolji su bili crno-beli i prošli su u narednu rundu majstorskim golom Saldanje. U penal seriji bilo je 5:4.

Dakle, jedanaestercima se pristupilo odmah posle 90. minuta, po pravilima se nisu igrali produžeci. A, nije delovalo da će ovo biti dobro veče po crno-bele. Grafičar je u prednost stigao u 64. minutu kada je Ajdar bio precizan udarcem sa 16 metar. Samo dva minuta kasnije, Babakar je dobio crveni karton, tačnije drugi žuti, pa je gost ostao sa igračem manje i sa 10 igrača je želeo da odbrani prednost. Partizan je do poravnanja rezultata stigao u 79. minutu, a