Liverpul preko Palasa do prvog mesta na tabeli, Bornmut slavio na "Old Trafordu"

RTS 09.12.2023

Fudbaleri Liverpula savladali su kao gosti ekiu Kristal Palasa 2:1, u prvoj utakmici 16. kola Premijer lige. Domaćin poveo sa bele tačke, ali su Salah i Eliot doneli preokret ekipi Jirgena Klopa i tri boda za vrh tabele engleskog šampionata. Bornmut sa 3:0 pobedio ekipu Mančester junajteda na "Old Trafordu".

Mučio se Liverpul protiv Kristal Palasa u 16. kolu Premijer lige, ali su "crveni" ipak došli do pobede i tri boda koji su ih odveli na vrh tabele šampionata. Jirgen Klop ponovo je kombinovao sastav, pa su na teren "Selherst parka" istračala petorica novih fudbalera, u odnosu na pre par dana protiv Šefild junajteda. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gosti su poveli u 57. minutu, kada je Mateta bio precizan izvođač najstrože kazne. Liverpul je ipak došao do