Luka Jović strelac za Milan u porazu od Atalante, Inter ubedljiv za povratak na prvo mesto na tabeli

RTS 09.12.2023

Fudbaleri Atalante savladali su Milan 3:2 na svom terenu u utakmici 15. kola italijanske Serije A. Luka Jović postigao je drugi gol za gostujuću ekipu. Inter sa 4:0 trijumfovao protiv Udinezea i vratio se na prvo mesto na tabeli italijanskog šampionata.

Atalanta je stigla do sedmog trijumfa ove sezone, dok je Milan upisao četvrti poraz. Luka Jović je postigao drugi uzastopni pogodak za "rosonere". Milan je trećeplasirana ekipa i zaostaje za Juventusom i Interom, dok Atalanta zauzima sedmu poziciju. Ekipa Atalante je stigla do vođstva u 38. minutu golom Ademole Lukmana, a Žiru je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena postigao izjednačujući gol za Milan. U drugom poluvremenu Lukman je ponovo bio strelac