Тона кокаина Хрвате довела до Звицера: Откривене поруке на Скају показују како је хрватски картел сарађивао са кавчанима: "Црногорци су тешки на договору"
Блиц 10.12.2023

Истражитељи сумњају да је Владо Бркић из Хрватске, са засад непознатим особама надимка и кодних имена "Меши" и "Но наме/Бамби" и "Мастер Иода", договорио преузимање великих количина кокаина на тачно одређеним локацијама на обали Колумбије. То се наводи у решењу УСКОК-а о покретању истраге, пише "Јутарњи лист".
Наводи се да је у везу са овом групом доведен и Радоје Звицер, вођа црногорског "кавачког клана". Како се истиче, Владо Бркић, 56-годишњи незапослени машински техничар са последњом адресом на сплитском Жњану, у документима је хрватске полиције. Међутим, полиција га у октобру на поменутој адреси није затекла. За Бркићем је расписана потерница, али до данас није прешао хрватску границу, пише "Јутарњи лист". Бркићевог пријатеља Ненада Петрака турска полиција






