Čime su pirotski džudisti okitili jelku?

RTS 12.12.2023

Pirotski džudisti odlučili su da novogodišnju jelku okite svojim medaljama. Na jelci je zasijalo 260 originalnih ukrasa koje su osvojili u ovoj godini, a džudisti su time i simbolično pokazali da su najuspešniji sportski klub u Pirotu.

Ukrasi su posebni i jedinstveni jer je u svaki uloženo punu truda i napornih treninga. Visoka jelka bila je mala za 54 zlatne, 76 srebrnih i 130 bronzanih medalja. Za mnoge džudiste bilo je lakše stići do pobedničkog postolja nego do vrha jelke. "Ovo je moja najdraža medalja koju sam osvojila ove godine na državnom prvenstvu, postala sam vicešampion Srbije u kategoriji - 44 kilograma", kaže Mia Nikolić iz džudo kluba "Ipon 010". "Treniram džudo dve godine i ukupno